Powiększanie pośladków kwasem HA to najmniej inwazyjna z dostępnych metod modelowania pośladków. To rozwiązanie dla osób, które chcą skorygować wygląd swoich pośladków, ale ich budowa oraz skłonności genetyczne uniemożliwiają osiągnięcie oczekiwanego efektu.

Powiększanie pośladków kwasem HA

Powiększanie pośladków kwasem umożliwia ich korekcję (podniesienie i zaokrąglenie kształtu). Zabieg jest wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego, trwa 30–40 minut i nie wymaga długiej hospitalizacji. Lekarz znieczula pacjenta, a następnie w miejsca poddawane korekcji wstrzykuje żel, zawierający kwas HA.

Powiększanie pośladków z użyciem kwasu nie powoduje powstania blizn, a jego bezpieczeństwo potwierdzają przeprowadzone badania. Ponadto zastosowanie kwasu, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, ogranicza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Przez 2-3 tygodnie po zabiegu zaleca się szczególną ostrożność, aby kwas nie uległ przemieszczeniu: unikanie długotrwałego siedzenia oraz nadmiernej aktywności fizycznej.

WSKAZANIA

PRZECIWSKAZANIA

Wskazania oraz zakres zabiegu ustalane są indywidualnie na konsultacji z lekarzem. Powiększanie pośladków jest zalecane dla osób niezadowolonych z wyglądu swoich pośladków, z wrodzoną dysproporcją ciała, asymetrią lub deformacją wskutek wcześniejszej operacji.Przeciwwskazaniem do powiększania pośladków jest: ciąża, karmienie piersią i poważne choroby przewlekłe, a zwłaszcza: nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi, ostra niewydolność układu oddechowego, choroby somatyczne, zaburzenia cyklu menstruacyjnego, choroby zakaźne, stany zapalne skóry oraz uczulenie na niektóre substancje. Przeciwskazaniem względnym jest niska masa ciała pacjenta (BMI poniżej 20).  

Powiększanie pośladków – efekty

Efekty zabiegu powiększania pośladków można dostrzec niemal od razu, zatem rezultat Pacjent może dostrzec wizualnie od razu. Zakres zależy natomiast od ilości aplikowanego preparatu. Stan powiększenia utrzymuje się przez około 2 lata. Rekonwalescencja po zabiegu jest bardzo krótka. Ponadto po powiększaniu pośladków nie występują silne dolegliwości bólowe.

Dzięki użyciu kwasu oprócz korekcji kształtu pośladków zapewniamy również ujędrnienie skóry. To znaczące, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż z wiekiem nasza skóra i mięśnie stają się wiotkie i mają tendencję do opadania. Kwas HA, którego zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej, pomaga zapobiegać negatywnym efektom upływu czasu.